Sarıoğlu Org. Eşref Bitlis Anadolu Lisesi´nde

SARIOĞLU ORGENERAL EŞREF BİTLİS ANADOLU LİSESİ’İNDE HUKUKU ANLATTI

Av. Selahattin Sarıoğlu 26 Nisan 2103 günü Malatya Merkez Orgeneral  Eşref Bitlis Anadolu Lisesinde KARİYER GÜNLERİ programı kapsamında öğrencilerle buluştu.

Sarıoğlu, 1,5  saat süren konuşmasında özgeçmişinden söz etti; hukuku, hukuk fakültelerini, hukuk öğretimini,  avukatlık mesleğini anlattı.
Malatya Barosu Önceki Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu "Hukuk sözcüğü bana eşimin adı gibi, çocuklarımın adı gibi yakın. Bu durum haklara saygılı, adalete uygun yaşanılması özlemimden kaynaklanıyor olsa gerek." dedi.
Sarıoğlu devamla, "Ben aslında baldıran zehiriyle idam edilen Sokrates'in dediği gibi 'Haksızlık yapmış olmak yerine haksızlığa uğramayı yeğlerim.' diyenlerin çoğunlukta olduğu bir toplum murat ederim ." dedi.

Konuşma söyleşi biçiminde geçti ve okul müdürü Recep Örek, öğretmenler ve yoğun olarak da öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Orgeneral Eşref Bitlis Anadolu Lisesinin sadece fiziki bakımından olumluluğu değil, öğrencilerin, bilimsel bilgiler yanında, yöresel, ulusal ve evrensel düzeyde kültür, sanat ve bilim insanlarını tanıyarak bu duygu ve düşüncelerle donatılı olarak geleceğe hazırlanmaları için bir koridor duvarlarının  fotoğraf ve yazılarıyla bu amaca ayrılması dikkat çekiciydi.

 

 

  OKUL MÜDÜRÜ: Recep ÖREK

 

 
 Kurum Kodu   
    :  972935

 Kurum Adı          : Orgeneral Eşref Bitlis Anadolu Lisesi

 Tlf.                     : 04222380367 Belgegeçer042222382763

 Web Adresi         :http://esrefbitlisanadolulisesi.meb.k12.tr

 Adresi                 :Turgut Özal Bulvarı Cevatpaşa mah.4.sok MAŞTİ Yanı Merkez/MALATYA

 V İZYON

 Yarınlara umutla bakan, özgüveni yüksek, bilginin gücüne inanan ve empati kurabilen bireyler yetiştirmek.

 MİSYON

 Eğitim kalitesi yüksek, yeniliklere açık, teknolojik imkanları ve kültürel faaliyetleriyle eğitim paydaşlarına güven veren bir okul olmak.

 
 Öğret. Sayısı         :
43

 Öğrenc. Sayısı       : 582