Milli bayramlar halledilirse sıra dini bayramlara gelir

19 Mayıs’ta Fener Alayı coşkulu geçti.

ADD Malatya Şube Başkanlığı'nın, Gençlik Kolları'nın yoğun emeğiyle hazırladığı Fener Alayı, eski belediye binası yerinde başladı, Atatürk Anıtı’nda bitti.

Yürüyüş boyunca Bayraklar ve Atatürk posterleri  taşındı.

Özellikle kadın ve gençlerin yoğunluğuyla dikkat çeken gece yürüyüşü ,ışıklı, sloganlı, alkışlı, ısılıklı, marşlı geçti.

Yürüyüştekilerin coşkusuna, balkonlardaki, pencerelerdeki yurttaşlar da bayrak sallayarak, el sallayarak, alkışlayarak katıldılar.
Fener Alayına CHP Milletvekili V eli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, İşçi Partisi İl Başkanı Arif Doğan, ADD Malatya Şb. Başkanı Yunus Millioğulları, CHP Hekimhan Belediye Başkanı Sait Özoğlu, CHP Güzelyurt Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Köy ve Mahallae Muhtarları Derneği Başkanı Aliseydi Yücekaya, CHP Merkez ,Hekimhan ve Yeşilyurt İlçe Başkanları da katıldılar.

Öğlende Kırlangıç Köyünde Hüseyin Doğan Dede anma törenlerinde olan Av. Selahattin Sarıoğlu akşam 19 Mayıs fener alayındaydı. Sarıoğlu, yürüyüşe eşiyle birlikte katıldı.
Sarıoğlu, milli bayramlara Hükümetin yaklaşımıyla ilgili olarak, "Milli bayramların çeşitli bahanelerle iptal edilmesi veya protokolsuz kutlanması kararları, Türk Milletini, değerlerine yabancılaştırma amacındaki dış güçlerin bir projesidir, milli bayramlar halledilirse eğer, bunula kalınmayacak ve sıra dini bayramlara gelecek." dedi.