TBB 8. Avukatlar Oyunları Mersin´de Başladı

                                      TBB'NİN DÜZENLEDİĞİ 8. AVUKATLAR OYUNLARI MERSİN'DE BAŞLADI
Türkiye Barolar Birliği tarafından Mersin Barosu'nun ev sahipliğinde düzenlenen 8. Avukatlar Spor Oyunları başladı. 

23 Ağustos - 01 Eylül 2013 tarihleri arasında futbol, basketbol, voleybol, yüzme ve tenis dallarında 28 barodan 1000'e yakın avukatın katılımıyla  Mersin'de gerçekleşecek olan 8. Avukatlar Spor Oyunları, bugüne kadar yapılan en geniş katılımlı avukatlar spor oyunları oldu.
 

8. Avukatlar Spor Oyunları nedeniyle Mersin'e giden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda baro başkanı ilk olarak Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret etti. Mersin'in sinevizyon gösterimi ile tanıtıldığı ziyarette, gerçekleştirilen plan ve projeler anlatıldı.
 

Organizasyonun açılışını yapan TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, ev sahipliği nedeniyle Mersin Barosu yönetimine teşekkür etti ve oyunların başarılı geçmesini diledi. Feyzioğlu'nun başlama vuruşunun ardından Mersin karması ve barolar karması takımları arasında gösteri maçı yapıldı.
 

Organizasyonun başlaması nedeniyle akşam düzenlenen kokteyle Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, milletvekilleri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, baro başkanları ile çok sayıda avukat katıldı. Açılış kokteylinde konuşan Vali Güzeloğlu, oyunların Mersin adına bir zenginlik olacağını, kentin tanınmasına ve güzelliklerinin anlaşılmasına da önemli katkılar sağlayacağını bildirdi. TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu da, Avukatlar Spor Oyunları'nın dostluk, barış ve birliktelik adına önemli bir proje olduğunu belirterek, "Başta Mersin Valiliğimiz olmak üzere, organizasyona katkı veren tüm kurumların temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Konuşmaların ardından TBB Başkanı Feyzioğlu ile Mersin Baro Başkanı Av. Alpay Antmen tarafından Vali Güzeloğlu'na teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra yapılan kura çekimi ile futbol müsabakalarında karşılaşacak takımlar belirlendi. 


Avukat Spor Oyunları 2013 hakkında daha detaylı bilgiye
 www.avukatsporoyunlari.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 
HABER KAYNAK:www.barobirlik.org.tr