Sarıoğlu, TBB 12. Olağanüstü Gnl. Kurulu´na Katıldı
                              SARIOĞLU  TBB 12. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNA KATILDI 

Fotoğraftğtakiler sağdan sola:
Genel Kurul Divan Başkanı  Muğla Barosu Bşk. Av. Mustafa İlker Gürkan, İstanbul TBB Delegesi Hıdır Derlipınar, Meslek üstatlarından İstanbul Barosu Delegesi, Şair Av. Müşür Kaya Canpolat ve TÜRAVAK Bşk. Yrd., TBB Delegesi ve Malatya Barosu Önceki Bşk. Av.Selahattin Sarıoğlu
 
“Türkiye Barolar Birliği 12. Olağanüstü Genel Kurulu’nun Baro Keseneklerinin Arttırılması Kararıyla, 69 Yaş ve Üzerindeki Avukatlara, 1 Ocak 2014 Tarihinden İtibaren Munzam Emeklilik Yardımı Ödenecek 

Türkiye Barolar Birliği 12. Olağanüstü Genel Kurulu 30.11.2013 tarihinde Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’nde toplandı. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun toplantıyı açmasının ardından Başkanlık Divanı seçimlerine geçildi. Divan Başkanlığı’na Muğla Barosu Başkanı Av. Mustafa İlker Gürkan, Başkanvekilliğine Giresun Barosu Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu seçildi. Av. Abdulbaki Aktaş ve Av. Hale Özdal da Başkanlık Divanı’nda üye olarak görev aldı.
Saygı duruşu ve İstaklal Marşımızın okunmasından sonra Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Savunma’nın sorunlarına ilişkin uzun ve etkili bir konuşma yaptı.  
Feyzioğlu’nun konuşmasından sonra  Genel Kurul gündemin 5. maddesi görüşülmeye başlandı. 

TBB Sosyal Yardım ve Dayanışma Fonu (SYDF) kapsamında avukatlara yapılacak aylık sosyal yardımın koşullarını belirleyen sosyal yardım yönergesinin uygulanmasında; baroların Türkiye Barolar Birliği’ne üye başına ödemekte oldukları 38,40 TL keseneğin, 40,00 TL arttırılmasına ve ortaya çıkacak miktarın yarısının munzam emeklilik bütçesine aktarılmasına karar verildi.

TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Genel Kurul’da tarihi bir karar verildiğini söyleyerek teşekkür etti.
Verilen önergeler üzerine TBB Genel Kurulu, hizmet pasaportu verilmesi ile cezaevlerinde bulunan hasta tutuklu ve hükümlülerin tahliyeleri konusunda bir komisyon oluşturulmasına karar verdi.

Görüşülen gündem maddelerinin ve önergelerin ardından, TBB Başkanı Feyzioğlu, avukatlık mesleğine girişte; staj başvurusu ve staj başarısı değerlendirmesi yapılmasına ilişkin Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Staj Yönetmeliği Değişikliği ile ilgili bilgi sundu. Genel Kurul, yönetmelik değişikliği yapılması konusunda TBB çalışmalarını desteklediğini belirtti.

12. Olağanüstü Genel Kurul güncel meslek sorunlarının görüşülmesinin ardından TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun kapanış konuşmasıyla sona erdi.”

Kaynak TBB Web Sitesi