KENDİNİ İLİNE BORÇLU SAYAN YÖNETİCİLERE İHTİYAÇ VAR
Malatya Çalışkan Yöneticilerin Omuzlarında Büyükşehir Olur
 
Malatya Barosu önceki dönem başkanı ve Türkiye Avukatlar Vakfı Başkan Yardımcısı Av. Selahattin Sarıoğlu Basın İlan Kurumu Müdürlüğüne atanan Nihat Abacı'ya 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Sarıoğlu, "Nihat Abacı Malatya basının tam da içinden gelen bir kişi. Kendisi basın kavramının sözlükteki tanımından, literatürdeki anlamından uzaklaşmadan görev yaptı. Böylesine işin ehline verildiği atamalara hasrettik. Abacı'nın bu görevini de layıkıyla yapacağından kuşkum yoktur. Görev anlayışı basındaki genç kuşağa örnek olmalı. Gönül isterki Büyükşehir Malatya'nın tüm bürokratları, tüm kamu yöneticileri Nihat Abacı gibi olsun. Malatya'nın düşünen, araştıran, çalışkan, fedakar,kendisini hemşerilerine, Milletine borçlu sayan, kendini iline Ülkesine adayan kamu yöneticilerine ihtiyacı var. Tevfik Fikret'in 'Vatan çalışkan insanların omuzları üzerinde yükselir' sözünü kendisine şiar edinen yöneticilere  ihtiyacı var. Biliyorum ki salt iyi yönetici olmakla çözülebilecek yığınla sorunumuz var. İşinin işi bilen, dürüst yöneticilerin kamu koltuklarını işgal ettikleri Malatya, muhakkak ki ekonomide, ticarette, eğitimde, asayişte, trafikte, sosyal yaşamda, iç barışta, örnek olacak, adı gibi büyükşehir olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni görevinin Nihat Abacı'ya  ve Malatya basınına hayırlı uğurlu olmasını dilerim." dedi.

Nihat Abacı da konuşmasında ziyaretten duyduğu mutluluğu belirterek;"Sayın Selahattin Sarıoğlu yıllardır takip ettiğimiz bir kişidir. Kendisinin Malatya'nın sorunlarına karşı çok duyarlı olduğunu, çözümler ürettiğini biliyoruz. Geldikleri için kendisine teşekkür ediyorum."dedi. 2.2.15