MALATYA MEDYASI GENİŞ YER VERDİ

"O PROJE BENİMDİ"

Malatya Barosu eski başkanı Selahattin Sarıoğlu, AKP hükümetinin dershaneleri kapatma projesinin kendi teklifi olduğunu ileri sürdü.

Malatya Barosu eski başkanı ve 2007 seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya milletvekili aday adayı olan Selahattin Sarıoğlu yaptığı açıklamada, "AK Parti’nin CHP’den kaynak bildirmeden aldığı meslek liseleri, klasik liseler ve dershanelerin kapatılması projesi tarafımdan 29.01.07 tarihinde saat 18.59 ve 19.01’de CHP Genel Başkanlık ve Genel Sekreterlik faksına tarafımdan gönderilmiştir. Bu proje CHP 2007 programına alınmıştır. (Pusula 07 Eğitim ve Kültür Sayfa; 55-58) Ayrıca 2012 seçimleri öncesinde gönderdiğim proje-öneriler nedeniyle de tarafınızca şahsıma 'Teşekkür Mektubu' gönderilmiştir" ifadelerini kullandı.

Sarıoğlu, CHP’ye sunduğu projenin ilk maddesinin "Üniversiteye hazırlık dershaneleri kapatılsın, isterlerse özel okullara dönüştürülsün" şeklinde olduğunu bildirerek, gerekçenin de halkın ‘dershane çilesinden kurtarılması’ olduğunu vurguladı.

Sarıoğlu, klasik liselere giden öğrenci yığılmasını azaltmak için yeteneği olanların meslek liselerine yöneltilmesi gerektiğini de kaydetti.

www.malatyahaber.com